A konyhai világítás kialakítása

Amikor egy új lakásba költözünk, akkor az egyik legkedvesebb tevékenység a konyha és az étkező megálmodása. Kitaláljuk a konyhabútor színét, eldöntjük, hogy magasfényű vagy normál legyen-e a front, kiválasztjuk a munkalapot, megtervezzük, hogy beépített gépeink legyenek-e vagy szabadonállók.

Megvitatjuk, hogy szükségünk van-e konyhaszigetre, és válogatunk az asztalok és a székek között is. Ebben a nagy munkában nem szabad megfeledkezni a világítás professzionális megtervezéséről sem, mivel a végeredmény szempontjából ez egyáltalán nem elhanyagolható.

A konyha funkciója

A konyha egy nagyon fontos helye a lakásnak. Nem csupán az ételek elkészítésére és az étkezésre szolgál, hanem a családi élet központi helyszíne is. Az Elter Világítás beltéri lámpái közül azokat a modelleket célszerű tehát kiválasztani, amelyek eleget tesznek ennek a sokrétű feladatnak.

Szükség van többféle központi világításra, emellett viszont kellemes és barátságos hangulat megteremtésére alkalmas világítótesteket is be kell szerelni.

Az általános megvilágítás

A konyhában több munkaterület is található, ezért a megvilágításnak nagyon sokfélének kell lennie. A munkafelületek mellett azonban érdemes általános megvilágításról is gondoskodni, amelynek funkciója, hogy az egész konyhát egyenletesen bevilágítsa.

A mennyezeti lámpák vagy a beépíthető spot lámpák eleget tesznek ennek a feladatnak. A spot lámpákat a konyha mennyezeti részére egyenletes elosztásban célszerű feltenni, így nem maradnak sötét sarkok.

A munkaterületek megvilágítása

A főzés során a munkapultnak árnyékmentes megvilágítást kell biztosítani, amihez a legideálisabb, ha a felső szekrény aljára LED szalagot szerelünk fel. Mindenképpen úgy kell feltenni, hogy maga a szalag ne látszódjon, csupán a fénye. Ehhez be kell süllyeszteni a szalagot és takarófedéllel ellátni. A LED szalaghoz szükséges trafó és vezérlőegység is, amellyel állíthatjuk a fényeket.

A konyhasziget fényei

Amennyiben sziget is található a konyhában, akkor azt a legmutatósabban és egyben a legpraktikusabban soros függesztékkel tudjuk megvilágítani. A hosszára ügyelni kell, nehogy beverjük a fejünket, illetve a fénye se vakítson munka közben. Nagyon jól néznek ki erre a területre a többizzós modellek, melyek harmonizálnak a konyhabútorral.

Az étkezőasztal fényei

Az étkezőasztal esetében arra kell figyelni, hogy a felé belógatott függeszték ne legyen vakító, azonban világítsa be az egész asztalt. Ezt akkor lehet elérni, ha a lámpa az asztallap felett 50-60 cm-re van. A búrák színe megvilágíthatja az asztalon levő ételt, ezért ide semleges színű, fehér, króm vagy füstszínű búrát válasszunk.

A fenti lámpákon kívül érdemes hangulatvilágítást is elhelyezni, rejtett LED-es világítást kaphatnak a konyhaszekrény polcai, de a falat is kihangsúlyozhatjuk irányítható fényű fali lámpákkal vagy beépített LED-es fali lámpákkal. A végeredmény egy élhető, kellemes, konyhai környezet lesz, ahol szívesen fogja élni a család a mindennapjait.

Hirdetés (X)